HAYIR LOKMASI

Hayır Lokması

Saray lokması, hayır lokması veya Osmanlı lokması gibi çeşitli isimlerle anılır. Lokmanın bu denli farklı adlandırılmasının elbette sebebi önceleri yalnızca Osmanlı saraylarında yapılan bir tatlı olmasıdır. İzmir ile adeta özdeşleşmesi nedeniyle İzmir lokması olarak adlandırılır. Ülkemizin her yerinde lokma tatlısına olan ilgi fazladır.

Padişahların sefere katıldıktan sonra sevinçli haberini duyurmak amacıyla dağıtılan lokma geleneği kültürümüze öylesine yerleşmiştir ki halen sevinçte ve üzüntüde insanlarımız tanıdık veya tanımadık herkese lokma dağıtma geleneğini sürdürmeye devam etmektedir.

Lokmacı Yaşar Usta firması olarak İstanbul’da hayır lokması dağıtımı yaparak bizler de bu köklü geleneği layıkıyla yerine getiriyor, sizlere hem Avrupa hem de Asya yakasında kusursuz bir hizmet sunmanın gururunu taşıyoruz.

İstanbul Hayır Lokması Hizmeti

Genellikle küre şekli ile aşina olduğumuz hayır lokmasının bir yudumda yenebilecek boyutta anlamına gelen Arapça lukma kelimesinde dilimize geçtiği bilinir. Lokmanın hem hafif hem de lezzetli bir tatlı olması hayır işlemek isteyenlerin hayrına vesile olması dileğiyle dağıtılır hale gelmesine neden olmuştur.

Önceleri her sokak köşesinde seyyar arabalar ile dağıtılan lokma dağıtma geleneğini olduğu gibi yansıtabilmek için Lokmacı Yaşar Usta firmamız seyyar lokma aracı ile İstanbul hayır lokması hizmeti vermektedir. İstanbul’un her yerine hizmet götürerek şehrin en kaliteli ve lezzetli lokmalarını istediğiniz gün ve saatte dağıtıyoruz.

Mevlit için Hayır Lokması

Sünnet mevlidi, bebek mevlidi, düğün mevlidi veya gelin mevlidi için hayır lokması döktürme hizmeti veriyoruz. Hayırlı işlerin hayırlı şekilde yapılmasını dileyenler için hijyenik koşullarda ve sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen hayır lokmasını sevdiklerinize özenli bir şekilde dağıtıyoruz.

Mevlit duası okunduktan sonra düzenlediğiniz törene gelen davetlilerinize dağıtmak üzere bulunduğunuz yere gelen firmamız servis hizmeti dahil hayır lokması dökmektedir. İster masa sandalye dahil isterseniz de yalnızca servis araç gereçleri (çatal, tabak, peçete, vb.) ile mevlit için hayır lokması döküyoruz.

Mevlit okunurken dökülmeye başlanan lokmaya okunan duaların ulaşması amaçlanır. Böylece her lokması hayra dönüşen lokmalar ile hayrınız hem mevlidi dinleyenlere hem de dökülen lokmalardan tadanlara ulaşmış olacaktır.

Cenaze Hayır Lokması Dağıtımı

Ebedi dünyaya intikal eden sevdiklerimiz adına en azından yılda bir kere hayır işlemek, geride kalan bizler için gönül ferahlatıcıdır. İnançlı insanlar olarak halen amel defteri açık olduğuna inanarak sevdiklerimiz adına sevap işlemeye devam ederiz. Biliriz ki böylece sevdiklerimizin ruhları haberdar edilir, ruhları huzur bulur. Bundandır ki vefat eden yakınlarımız için her ölüm yıl dönümlerinde elimizden geleni yapmaya çalışır, onlar adına mevlit okutup onlar hayrına bir şeyler dağıtırız.

Lokmacı Yaşar Usta cenaze için dağıtılacak olduğunda Lokmacı Yaşar Usta firmamız ebedi dünyaya intikal eden yakınınızın adını seyyar aracımıza yapıştırıyor böylece lokmayı her tadanın bir Fatiha okumasına vesile olmaya çalışıyoruz.

Cenaze hayır lokumu dağıtımı hizmetimizi evinizde, camide veya mezara defin tamamlanıp duası edildikten sonra verebiliyoruz. Hayrınızı layıkıyla yerine getirebilmeniz için engele sebebiyet vermeyecek tavır ve samimiyet ile sizlere destek vermeye çalışıyoruz.

Sipariş İçin Lütfen Tıklayın : https://www.lokmaciyasarusta.com/

İletişime Geçmek İçin lütfen tıklayın arayın : 0538 584 2918

Bu Web Sitesi https://www.webalagoz.com/ Firması Tarafından Tasarlanmıştır.

ARA